Artykuły

image
dodano: 28.06.2017 autor: Sonia Walla dietetyk

Pasożyty – ukryty problem

Większość z nas zakażenia pasożytnicze kojarzy wyłącznie z pobytem w krajach egzotycznych. Myślimy, że problem nas nie dotyczy, nie zdając sobie sprawy z jego skali. Okazuje się bowiem, że nosicielstwo tych form jest bardziej powszechne, niż byśmy sobie życzyli, a niezidentyfikowane przez lata objawy chorobowe często są właśnie skutkiem zakażenia pasożytami. Szacuje się, iż nawet do 90% ma pasożyty. Jakie formy „zamieszkują” nasz organizm najczęściej i jakie objawy dają niechciani „lokatorzy”?

Czytaj więcej
image
dodano: 14.06.2017 autor: Sonia Walla

Grzybki witalne – nieznane „skarby lasu”

Grzybki witalne – nieznane „skarby lasu”

Mimo, iż w tradycyjnej medycynie chińskiej grzyby witalne cieszą się niesłabnącą popularnością już od wieków, konwencjonalne lecznictwo niewiele wie o ich potencjale. Czym są grzybki witalne i w jakich dolegliwościach mogą okazać się pomocne?

Czytaj więcej
image
dodano: 23.05.2017 autor: Sonia Walla - dietetyk

Wątroba – chroń i regeneruj

Leki, zła dieta, alkohol – wszystkie te złe nawyki sprawiają, iż jeden z najważniejszych dla nas narządów ciała nie funkcjonuje prawidłowo. Co robić, by chronić swoją wątrobę przed negatywnym wpływem czynników środowiskowych oraz jak zregenerować już obciążony narząd?

Czytaj więcej